top of page
  • Yazarın fotoğrafımika

Olgun ciltlerde bakım ve makyaj sırlarıOlgun ciltlerde görünen en önemli problemler sarkmaya başlayan yüz ve görünür hale gelen çizgilerdir. Hücre yenilenmesi yavaşladığı için de cilt cansız ve mat görünür.


Klinik Aromaterapist ve Uçucu yağ terapisti Deanna Russel Olgun ciltlerin krem ya da yağ bazlı temizleyici tercih etmesini öneriyor. Maske olarak nemlendirme özelliği de olan yumuşak kil maskeleri ile krem bazlı maskeler seçilebileceğini belirten Russel tonik olarak ise gül veya lavanta hidrosollerini öneriyor. Nemlendirmede ise su bazlı güçlü nemlendiriciler idealken serum olarak C vitamininin olgun ciltlere çok iyi geleceğini belirtiyor.


Russell’ın içerik önerileri ise şöyle: havuç tohumu yağı, paçuli yağı, sardunya ( ıtır) , portakal çiçeği , sandal ağacı , lavanta , gül...


Makyaj söz konusu olduğunda ise Olgun ciltler için mottomuz “ çok nemlendirme, az ışıltı”. Çok ışıltılı ürünler cildi olduğundan yaşlı gösterebilir. Fondöten yerine CC kremler tercih edilebilir. Böylece hem çok ağır olmayan bir seçeneğe sahip olunur hem de bakım ihtiyaçları giderilir. Çok fazla pudra da Olgun ciltlerin kırışıklarını vurgulayacağı için önerilmiyor. Işıltı sadece highlighter ürününde yüzü daha gergin göstermek için kullanılabilir.


ความคิดเห็น


bottom of page