• mika

Hayvan Dostu Marka : Raen

2005 yılında İstanbul'da kurulan Raen; “çok işlevli bitkisel bakım ürünleri üreten kalite ve özen odaklı yerli butik bir marka” olduğunu söylüyor. Raen ana fikrini isminden alıyormuş. Eski Latince'de "oran ve miktarını belirtmek" anlamına gelen "Raen" markanın da temel ilkesi.

Raen; dünyanın en zengin flora coğrafyalarından birisine sahip ülkemizin, bu özelliğini tüm ürünlerine yansıtma iddiasında. Ve özellikle eşsiz Anadolu bitki ve baharatlarını özellikle tercih ediyorlar. Ham maddelerinin büyük bir kısmını da yurt içinden temin etmeye özen gösteren marka tamamen bitkisel içeriklere sahip olmanın yanı sıra, yerel üreticiyi destekleyerek düşük karbon ayak izi yaratma çabası ile de doğa ve hayvan dostu.

Raen’in ürünleri renklerini içeriklerinde bulunan bitki-meyve yağlarından ve parçacıklarından almakta ve ecocert sertifikalı doğal koruyucu içeriyor.


Raen çevreye duyarlılığı nedeniyle paketleme ve ürün ambalajları için doğal, geri dönüşümlü ve yalın malzemeleri tercih ediyor. Bu tercih sayesinde müşterilerimiz ürünün ambalajına değil ürünün kendisine ödeme yapmaktadır. Üretimde gereksiz su tüketimini engellemek için her parti için kullanım miktarı özellikle hesaplanıyor. Ürünlerimizin hiç birisi hayvanlar üzerinde test edilmiyor.


Raen’in cilt, saç ve vücut bakımı için ürettiği ürünleri oldukça farklı ihtiyaca yanıt verebiliyor. Güneş kreminden tıraş ürünlerine ve deodoranta kadar geniş bir ürün yelpazesi var.


Raen’i kendi sitesinden ya da internet üzerinde farklı adreslerden temin edebilirsiniz.


#mikaforearth #vegankozmetik #hayvandostukozmetik #zulumsuzkozmetik #hayvandostubakim #veganbakim #raen #ciltbakimi #sacbakimi #dogalurunler #dogalbakim

© 2017 mika for earth