• mika

Bütçenizi sarsmayan hayvan dostu ürünler

En son güncellendiği tarih: 14 Oca 2019

Doğal içerikleri olan ürünlerin pahalı olduğu yaygın kanıdır. Oysa doğal, sağlıklı, hayvan dostu olan ve aynı zamanda uygun fiyatlı ürünleri bulmak o kadar da zor değil. Fiyatların yükselişe geçtiği bu zor günlerde, cebinizle birlikte sağlığınızı ve hayvanları da koruyan marka seçeneklerini listeledik.


Uygun fiyatlı ekonomik temizlik ve kozmetik ürünleri

Doğal ve bitkisel içerikli hayvan dostu ürünlerle ilgili en yaygın önyargılardan bir tanesi çok pahalı oldukları yönündedir. Özellikle arka arkaya zam haberleri ile sarsıldığımız bugünlerde hayatımızın her alanında tasarruf yapmaya çalışırken, doğal ve hayvan dostu ürünler yerine bütçenize uygun seçenekler sizin için öncelikli olabilir elbette. E ürünler pahalı diye makyaj yapmayacak, kişisel temizliğimizi ihmal edip evimize bakmayacak değiliz tabii! Bu da sizi büyük hızlı tüketim markalarının uygun fiyatlı market ürünlerine yöneltebilir. Oysa son derece ekonomik oldukları kadar etkili temizlik ve bakım sağlayan; doğal içerikleri ile sizin ve ev halkının sağlığını da koruyacak ürünler mevcut.


Bütçenize uygun makyaj ve kişisel bakım markaları


Rossman mağazalarında satılan Alterra; ağız ve diş bakımından, deodoranta; saç bakımından makyaj ürünlerine kadar tam anlamıyla “tepeden tırnağa” tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyata sunuyor. Birçok ürünü vegan sertifikalı olan Alterra, bitkisel ve doğal içerikli ürünleri üzerinde hayvan testi yapmadığını belirtiyor.


essence

Yine büyük kozmetik marketlerden temin edebileceğiniz Essence oldukça uygun fiyatlı hem de çok neşeli ve eğlenceli makyaj ürünlerine sahip.


Gratis’lerde bulabileceğiniz Dirty Works de geniş ve tamamı cruelty free ürün serisi ve eğlenceli tarzı ile tam bir cilt bakımı tecrübesi sunuyor. Fiyatları oldukça uygun. Vegan serileri için sitesinden bilgi alınabilir.


Superdrug da Watsons mağazalarında bulunabilen bütçe dostu markalardan. Veganlara uygun olan ürünlerin ambalajında belirtiliyor.Dirty Works

Yerli Malı Yurdun Malı 😊


Bütün bunların yanında söylemeliyiz ki Türkiye’de üretilen ürünlerin Mika’nın kalbinde ayrı bir yeri var. Artık yerli üreticiler sayesinde yüksek kaliteli ürünlere çok daha uygun fiyata ulaşabiliyoruz. Bir diğer güzel haber de Türkiye’de üretilen ürünlerin de büyük çoğunluğunun hayvanlar üzerinde test edilmiyor olması.


Örneğin Doa Kozmetik sadece internet üzerinden saç bakım ürünleri, cilt yağları, sabun ve tonik satışı yapan İzmirli bir marka. Tamamen vegan üretim yapan markanın ürünleri de oldukça uygun fiyatlı. Bu kadar saf ve kaliteli ürünleri uygun fiyatla sunmalarının sırrı olarak da aracı kullanmadan direkt olarak tüketiciye ürün sundukları için fiyatlarını minimize edebilmeleri olarak açıklamışlar.Çocukluğumuzdan beri kolonyaları ile bildiğimiz, 1930 yılında kurulmuş olan Eyüp Sabri Tuncer son yıllarda markayı yeni ürün serileri ile zenginleştirdi. Muhteşem kokulara sahip vücut kremleri, duş jelleri, sabunları ve hatta diş bakım ürünleri ve ev kokuları ile yeni bir konsept sundu. 2016 yılında ise Vegan logosuna sahip olmuşlar. Bütün seriler vegan değil, sertifikaya sahip olanların üzerinde logo bulunuyor. Ancak biz size şimdiden vücut kremleri, şampuanları ve duş jellerinin vegan olduğunu çıtlatalım.


Dalan’ın saç ve vücut ürünleri bulunan Dalan D’olive serisi de hem uygun fiyatlı hem marketlerden erişimi kolay hem de inci proteinli şampuanı ve katı sabunları dışında tüm ürünleri vegan. Katı sabunlarda Antique serisi ürünler dışındakilerde hayvansal maddeler bulunuyor.


Otacı da aynı şekilde bitkisel içeriği ile kolay erişilebilecek, uygun fiyatlı vegan bir seçenek.

Makyaj ürünlerinde tercih edilebilecek bütçe dostu bir başka marka ise Golden Rose, internette seyrettiğiniz tüm o makyaj videolarındaki alengirli, son moda makyaj ürünlerini Golden Rose’da bulabilirsiniz. Üstelik hayvanlar üzerinde test edilmiyor.


Son olarak parfüm, vücut kremi ve bazı makyaj ürünleri için H&M ve Bershka gibi tekstil markalarının kozmetik serilerinin de tercih edilebileceğini belirtelim. Bu iki markanın kozmetik serisi hayvanlar üzerinde test edilmiyor.


Ev temizliğine gelirsek…


Temizlik ürünlerinde de ekonomik tercihler yapmak için yerli üreticilere güvenebilirsiniz. Örneğin Bingo, Mintax, Benim gibi markalar hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Ancak vegan ürünleri bulunmuyor. Mutlaka vegan tercih yapmak isteyenler için en uygun fiyatlı markalardan birisi Carrefour’un kendisi için ürettidiği Carrefour Eco Planet.


Diğer yandan ev temizliğinde hiçbir kimyasal kullanmadan, ambalaj atığı yaratmadan sirke, karbonat gibi malzemelerle de son derece ekonomik ve doğal çözümler de tercih edebilirsiniz. Bu formüller için Sıfır Atık’ı takip etmenizi öneririz.Mika'nın yazılarını ve süprizlerini ilk sizinle paylaşmamızı ister misiniz?


E-posta listemize katılın


© 2017 mika for earth