• mika

Bebeğinizi hayvan dostu ürünlerle büyütün


Mika bebekler için hayvan dostu ve doğal içerikli ürünleri derledi


Temizlik ve bakım ürünlerinin bebeğinizin sağlığına zarar vermemesine öncelik verdiğiniz kadar doğayı ve hayvanları da önemsediğinize hiç şüphemiz yok.

Bir bebeğiniz olacağını anladığınız andan itibaren tüm hayatınızı hormonlarınız yönetmeye başlar. Yeni doğacak bebeğinize hazırlık için öncelikle tüm bakım ve temizlik ürünlerinizi elemeye başlarsınız. Artık sadece reklamlarda gördüğünüz ürünlere değil, raflardan alıp içindekileri tek tek okuduğunuz bir döneme girdiyseniz kutluyoruz sizi, sağlıklı bir çocuk yetiştirme yolunda ilk adımları atmaya başladınız.


Temizlik ve bakım ürünlerinin bebeğinizin sağlığına zarar vermemesine öncelik verdiğiniz kadar doğayı ve hayvanları da önemsediğinize hiç şüphemiz yok. Bildiğiniz üzere, hala birçok cilt, bakım ve temizlik ürününün yapımı için hayvanlar teste tabi tutuluyor.


İşte bu noktada annelik hormonları doğru ürünü bulmanıza yardımcı olacak. “Yavrumuzun saçı daha çok köpürecek ya da çamaşırları daha fazla temiz olacak diye o küçük canlılara acı çektirilmesine göz yumabilir miyiz?” Bu soruya vereceğiniz cevap, gündelik yaşamımızda da hep yanımızda olacak. Emin olun, gün gelecek çocuklar bu soruların çok daha ağırını bizlere sormaya başlayacak.


Peki hangi marka daha doğal? Zararlı kimyasallardan arınmış ürünleri bulmak kolay mı? Doğal ürünler aynı zamanda hayvanlara test yapılmadan mı üretiliyor? Tüm bu soruların cevabını Mikaforearth olarak hazırladığımız listemizde derledik.

Cilt Bakımı ve TemizlikKlasik bebek setleri içinde bebek şampuanı, bebek yağı, vücut losyonu, pişik kremi, pudra gibi ürünler bulunuyor. Gratis’lerde satılan My Little Star, Rossman’da bulabileceğiniz Alterra, Dalin’in organik serisi, Unibaby, Organicare’in bazı ürünleri, Joker mağazalarında bulabileceğiniz Friendly Organik ürünleri, Weleda, Earth Mama Angel, Burt’s Bees ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her bebeğin baş belası olan pişikler için de Sudocream son derece etkili vegan bir ürün.


Yukarıdaki markaların birçoğunun annelerin emzirme döneminde ihtiyacı olan meme ucu kremi de mevcut. Tavsiyemiz bu bölgede özellikle organik ürünleri tercih etmeniz yönünde olacak. Yüzde yüz doğal bir ürün arıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey lahana yaprağı 😊


Bu noktada bebek setlerindeki tüm ürünlere ihtiyacınız olmayacağını belirtelim, saç ve vücut için kullanılan bir şampuan ile pişik için kullanabileceğiniz kantaron yağı bile size yetecektir aslında. Otacı’nın vegan gül suyunu da ara temizlik amaçlı kullanabilirsiniz.Zararlı kimyasallar yoksa alerji de yok :)


Mom’s Green markası ise bebek şampuanından çamaşır, bulaşık deterjanı ile yumuşatıcıya kadar tamamen yerli kaynaklarla üretilmiş ve en önemlisi bir annenin elinden çıkmış bir marka. Tüm ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Green Clean temizlik ürünleri de gayet ekonomik ve kaliteli sonuç veriyor, biberon temizliği için özel olarak ürettiği sıvı deterjanı da önerilerimiz arasında.


Bebeğinizin çarşafları ve giysileri söz konusu olunca da hem pratiklik hem de temizlik büyük rol oynuyor. KlarGranül sabunlar arasında Duru, Dalin, Hacı Şakir ve E-bebek mağazalarında bulabileceğiniz Baby&Me markalarını alışveriş listenize ekleyebilirsiniz.


Gün batar, dişler çıkar


İlk dişlerini çıkarmaya başladıktan sonra diş bakımı başlıyor. Urtekram, The Humble co, Bioplante, Logona, Lavera, Jason gibi markaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dişlerin çıkması demişken, tavsiyemiz uykusuz ve ateşli gecelere karşı öncelikle bir kehribar kolye edinmeniz. İnanın, mucizelere inanmanızı sağlayacak :)Mika'nın benzer yazılarını ve süprizlerini ilk sizinle paylaşmamızı ister misiniz? E-posta listemize katılın

© 2017 mika for earth