• mika

Azalmış, eski ve kırık rujlarınızı hayata döndürün!

En son güncellendiği tarih: 13 Şub 2019

Hepimizin makyaj çekmecesinde kenarda köşede kalmış; ya modası geçmiş ya sıkıldığımız ya kırıldığı için kullanamadığımız eski rujlarımız vardır. Bugün onları hayata döndürmeye ne dersiniz?!Tüm ihtiyacınız boş bir ruj, lipstick ya da lipbalm kutusu ( zincir mağazalarda satılan seyahat boyu yedek kutuları da işinize yarar), biraz vazelin, bir küçük spatula ( rujları kutusundan çıkarmak ve karıştırmak için) ve hijyen için alkol ya da kolonya.


Öncelikle kullanacağınız tüm cihazları alkol ile temizleyin ki cildinize zarar verecek herhangi bir bakteri üremesin.


Daha sonra kendi tasarımınızı yapmaya başlayın… Hangi renkleri karıştıracaksınız? Elinizin üstünde küçük denemeler yapabilrsiniz. Burada herşey tamamen yaratıcılığınıza kalmış!! 😊


Renk paletinize karar verdikten sonra; karıştıracağınız ruj parçalarını ve az bir miktar vazelini bir kaşığa koyarak mum ısısında yada ocakta benmari usulü ile eritin ve iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız küçük kaplara dökün. Hızlıca soğuması için buzdolabında bekletebilirsiniz. İşte nemlendirici özelliği de olan yepyeni rujlarınız hazır.


Ruj satın alacağınız zaman da cruelty free ve vegan seçenekleri ile Sante, The Body Shop, Missha, Smash Box, Kat Von D, Nyx, The Balm, Urban Decay, Zao, Golden Rose, Catrice, Gosh gibi markaları tercih edebilirsiniz.

Sevkiyat & İadeler

Üyelik Sözleşmesi 

Kişisel verilerin korunması

Gizlilik ve güvenlik 

© 2017 mika for earth- her hakkı saklıdır.